0 (312) 215 93 75
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çevre Hukuku Danışmanlığı

Anasayfa » Çevre Hukuku Danışmanlığı
Çevre Hukuku Danışmanlığı

Çevre Hukuku Danışmanlığı

  1. Çevre Kanunu uyarınca çıkarılan Yönetmelik, Genelge, Tebliğ ve bu düzenlemelerin diğer ilgili kurum ve kuruluşların görev ve yetki alanına giren mevzuatı ile birlikte değerlendirilerek; işletmecilere, yatırımcılara çevre alanında yol göstermek, hedeflerine sorunsuz biçimde ulaşmalarına ve işlemlerini mevzuata uygun bir şekilde yapmaları için danışmanlık hizmeti vermekteyiz.
  2. İşletmelerde, Çevre mevzuatının uygulanması ile ortaya çıkabilecek olası idari para cezası uygulaması, eksikliklerin giderilmesi için süre verilmesi, iş termin planı sunulması, faaliyetin durdurulması gibi hususlara ilişkin olarak çözüm ortağınız olmak vizyonumuzun bir parçasıdır.
  3. Çevre alanında iş ve işlemler ile ilgili ortaya çıkabilecek, iptal davası açılması gibi adli süreçlerde yatırımcı ve danışmanlık firmalarına teknik ve hukuki konularda danışmanlık hizmeti vermek ve bilirkişi desteği vererek hukuksal süreçlerde destek vermekteyiz.
  4. ÇEVTAŞ olarak, şirketimizin bünyesinde hazırlanan projeleri, yürütülen iş ve işlemleri konusunda uzman Çevre Hukuku departmanı ile koordineli olarak yürütülmekte ve her türlü projenin mevzuata uygunluğu bakımından değerlendirilmesi suretiyle yatırımcı ve danışmanlık firmalarının önünü açmaktadır.